Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2022

24 SEP 2021 10:52
Nedan finns tävlingsprogrammet med USM och regionala tävlingar för U16 kommande säsong.
  • Skapad: 24 SEP 2021 10:52

Länk till hela tävlingsprogrammet finns här. U16-kalendern är uppdaterad. 

Vecka Dag Datum U16
D/H 15-16
       
Vecka 1 Måndag 2022-01-03  
  Tisdag 2022-01-04  
  Onsdag 2022-01-05  
  Torsdag 2022-01-06  
  Fredag 2022-01-07  
  Lördag 2022-01-08 Tävlingsfritt
  Söndag 2022-01-09 Tävlingsfritt
Vecka 2 Måndag 2022-01-10 Skolstart
  Tisdag 2022-01-11  
  Onsdag 2022-01-12 Skolstart
  Torsdag 2022-01-13  
  Fredag 2022-01-14  
  Lördag 2022-01-15 KLUBBCUP GS (U12/U14)
  Söndag 2022-01-16 Tävlingsfritt
Vecka 3 Måndag 2022-01-17  
  Tisdag 2022-01-18  
  Onsdag 2022-01-19 Fartträning AK
Funäs
  Torsdag 2022-01-20 Fartträning AK
Funäs
  Fredag 2022-01-21 Träning DH AK
Funäs
  Lördag 2022-01-22 USM-Kval DH AK
Funäs
  Söndag 2022-01-23 USM-Kval SG AK
Funäs
Vecka 4 Måndag 2022-01-24  
  Tisdag 2022-01-25 Reg4-Tour - HSK
  Onsdag 2022-01-26  
  Torsdag 2022-01-27  
  Fredag 2022-01-28 Gymnasiehelg
  Lördag 2022-01-29 Gymnasiehelg
  Söndag 2022-01-30 Gymnasiehelg
Vecka 5 Måndag 2022-01-31  
  Tisdag 2022-02-01 Reg4-Tour -  Saltis
  Onsdag 2022-02-02  
  Torsdag 2022-02-03  
  Fredag 2022-02-04 Träning GS, Björnrike
  Lördag 2022-02-05 USM-Kval GS DM - HSK/JAK - Björnrike
  Söndag 2022-02-06 USM-Kval GS - Täby/LSK - Björnrike
Vecka 6 Måndag 2022-02-07  
  Tisdag 2022-02-08  
  Onsdag 2022-02-09  
  Torsdag 2022-02-10  
  Fredag 2022-02-11  
  Lördag 2022-02-12 USM-Kval SL DM -  MASK- STHLM
  Söndag 2022-02-13 USM-Kval SL - SSLK- STHLM
Vecka 7 Måndag 2022-02-14  
  Tisdag 2022-02-15  
  Onsdag 2022-02-16  
  Torsdag 2022-02-17  
  Fredag 2022-02-18  
  Lördag 2022-02-19 Nationell tvl -Åre
  Söndag 2022-02-20 Nationell tvl -Åre
Vecka 8 Måndag 2022-02-21  
  Tisdag 2022-02-22  
  Onsdag 2022-02-23 Reg4-Tour -  Täby
  Torsdag 2022-02-24  
  Fredag 2022-02-25  
  Lördag 2022-02-26  
  Söndag 2022-02-27  
Vecka 9 Måndag 2022-02-28 Sportlov
  Tisdag 2022-03-01 Sportlov
  Onsdag 2022-03-02 Sportlov
  Torsdag 2022-03-03 Sportlov
  Fredag 2022-03-04 Sportlov
  Lördag 2022-03-05 Sportlov
  Söndag 2022-03-06 Sportlov
Vecka 10 Måndag 2022-03-07  
  Tisdag 2022-03-08 KM GS (U16)
  Onsdag 2022-03-09 Reg4-Tour -  DIF
  Torsdag 2022-03-10  
  Fredag 2022-03-11  
  Lördag 2022-03-12 Klubbträning
  Söndag 2022-03-13 Klubbträning
Vecka 11 Måndag 2022-03-14 USM U15-U16 Åre/Duved   (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
  Tisdag 2022-03-15 USM U15-U16 Åre/Duved          (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
  Onsdag 2022-03-16 USM U15-U16 Åre/Duved          (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
  Torsdag 2022-03-17 USM U15-U16 Åre/Duved          (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
  Fredag 2022-03-18 USM U15-U16 Åre/Duved          (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
  Lördag 2022-03-19 USM U15-U16 Åre/Duved          (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
  Söndag 2022-03-20 USM U15-U16 Åre/Duved          (Täby SLK/IFK Lidingö SLK)
Skribent: Marlene Roos
E-post: This is a mailto link

U10:1 på Facebook   U10:1 på Instagram

Postadress:
Sollentuna SLK - Skidor
Box 438
19124 Sollentuna

Besöksadress:
Väsjöbacken
19248 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

Huvudsponsorer

Cramo

Riksbyggen - Rum för hela livet

 

Samarbetspartner Guld

Rossignol

MPC Consulting

 

Samarbetspartner Silver

Adtraction

Alpingaraget

 

Samarbetspartner Brons

Avanti Alpin

Sollentuna Bildemontering

Susanne Persson Fastighetsförmedling AB

Mountain lodge & resort - www.klovsjopanorama.se